Virtuvės įkurimas. Ergonomiškas baldų išdėstymas.

Virtuvės interjero idėjos
Funkcionali, racionali, ergonomiška virtuvė
Virtuvės baldai
Kaip įsirengti virtuvę?
Virtuvės planavimas
Virtuvės dizainas

Kuriant virtuvės dizainą naujam bute, arba atnaujinant seną virtuvę kyla klausimas: nuo ko gi pradėti? O gi pradedama yra nuo dujinės viryklės. Tokia pradžia vis gi turi racionalų paaiškinimą. Virtuvės naudojimosi patogumas daugiausiai priklauso nuo naudojimosi dujine virykle, kriauklės ir šaldytuvo. Ergonomiškiausias šių buitinių prietaisų išdėstymas yra, jei visi jie sudaro lygiakraščio trikampio viršūnes.

Virtuvės išplanavimas ir matmenys ne visada leidžia būtent taip išstatyti šiuos prietaisus, tačiau kuo arčiau sugebėsite prisiartinti prie šios geometrinės figūros, tuo patogiau jums bus naudotis jūsų virtuve. Statant naują dujine yra atsižvelgiama į tai kurioje vietoje yra gartraukio išėjimo anga. Dujines viryklės pajungimui reikalingas vamzdis, o gartraukiui reikalingas kanalas. Labai keista, bet ne retai statybininkai šiuos objektus padaro tikrai toli viena nuo kito.

Tokiu atveju jums lieka du variantai:

1. Pailginti dujų vamzdį suvirinimo būdu. Po to kai dujų vamzdis bus suvirintas ir paruoštas naudojimui, jums reikės dujų tarnybos atstovo leidimas juom naudotis, po to kai jis patikrins ar naudotis vamzdžiu yra saugu.
2. Nutiesti gartraukio gofrą nuo gartraukio iki ventiliacinio kanalo. Naudojant šį būdą gartraukio funkcija traukti garus šiek tiek sumažės, ypač jei tai bus ilgas gofras.

Antroji mūsų trikampio viršūnė bus kriauklė. Čia jau jus turite daugiau lasvės, tačiau pačioje virtuvės išplanavimo pradžioje jums reikia gerai išplanuoti ir vandens pajungimą. Kriaukle dar galima statyti ir arti prie dujinės, tačiau ne per arti, rekomenduojama palikti ne mažiau kaip 40 centimetrų.

Kaip susiplanuoti virtuvę

Ergonomiška virtuvė
Ergonomiška virtuvė

Išdėstymo laisvės planuojant virtuve jums suteiktu ir elektrinė orkaitė. Yra jau įprasta, kad orkaitė visada būna dujinės viryklės apačioje, tačiau daug patogiau yra tuomet kai orkaitė yra aukščiau. Elektrinę orkaitę galima montuoti truputėlį virš stalviršio arba tiesiog ant jo. Esant tokiam orkaitės išdėstymui šeimininkei nereikės kiekvieną kartą lankstytis norint patikrinti ar maistas orkaitėje jau paruoštas, ar tam, kad jį ištraukti.

Atmatavus atraminius taškus galima pradėti ir spintelių išplanavimą. Šiuolaikinė technologija leidžia gaminti baldus įvairiausių dydžių ir formų. Jei jūsų virtuve nėra didelė, pasistenkite išnaudoti kuo daugiau erdvės. Galima montuoti gilią spintelę virš šaldytuvo, arba siaurą spintelę per visą sienos aukštį. Neribokite savo fantazijos.

Visus savo pageidavimus jus galite įvykdyti jei užsisakysite virtuve pagal individualų projektą. Toks projektas žinoma užtuks savaite ar kitą ilgiau ir kainuos greičiausiai daugiau, tačiau visi jūsų porėkiai bus įvykdyti maksimaliai. Galima įsigyti ir jau paruoštą virtuvę, kuri dažniausiai eina išilgai vienos sienos. Kai kuriais atvejais tokios virtuvės statymas gali sudaryti 30 procentų kainos. Tokios virtuvės privalumas būtu žinoma kaina, patikrinta kokybė, na ir tai, kad visa tai jus galite iš pradžių pasižiūrėti kataloge.

Rinkdamiesi buitinę techniką, tokią kaip šaldytuvas, indaplovė, virtuvinis kombainas, ar dujinė, nepamirškite, kad visus šiuos daiktus galima nusipirkti ir internetinėje parduotuvėje. Ten yra tikrai didelis buitinės technikos asortimentas, kuris tiks ir jaukiam minkštam interjerui ir grieštam dizainui.


4 būdai, kaip vizualiai padidinti mažos virtuvės erdvę
Ryškūs baldai atrodys gremėzdiškai ir vizualiai, užims daug vietos. Apvalus stalas tiktų …


Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *