Tarka Borner: aprašymas ir atsiliepimai

Virtuvės įrankiai

Pjaustyklės, trintuvės, tarkos
Tarka Borner
Virtuvės reikmenys
Tarka – trintuvė
Maisto gaminimo įrankis

Produktų smulkinimo operacijas galima vykdyti įvairiais būdais. Vienas iš paprasčiausių – tarkavimas. Tokių priemonių konstrukcija elementari, bet tai netrukdo gamintojams įnešti vis naujas konstrukcines naujoves, išsaugant patikimumą ir įrankio paprastumą. Optimalius kokybės atžvilgiu, tokius įrankius, jau 50 metų gamina ir tobulina vokiečių firma Borner.Nors įvairių daržovių pjaustiklių ir tarkų asortimentas vis plečiasi, ši produkcija ir toliau puikiai vertinama ir perkama kaip profesionalų, taip ir namų šeimininkių.

Įgyvendinti viename įrenginyje visas būtinas funkcijas ir charakteristikas, praktiškai, neįmanoma. Todėl tarkos išskirstomos į kelias versijas, kurios, beje, turi vienodą papildomą aprūpinimą. Ir taip; Borner tarka pagrindiniame komplekte turi vaisiaus laikiklį, specialų peilį ir tris pjaunančius įdėklus. Reikia pažymėti, kad jei trūksta nors vieno iš paminėtųjų elementų, greičiausiai, tokia tarka – padirbinys. O visumoje, panašūs aksesuarai papildo kiekvieną daržovių pjaustyklę, bet šiame vokiškame gaminyje yra tam tikri ypatumai. Dalinai, tai V formos peilis, kurį, priklausomai nuo operacijos, galima papildyti įvairiais įdėklais. Be to, V pavidalo pjaustyklė gali būti papildyta ir įdėklu be peilių. Du kiti elementai gaunasi kaip peiliai, pagal nustatytas vietas – 3,5 ir 7 mm.

Tarka Borner „Klassik“ modelis

Tai standartinė daržovių pjaustyklė, kuri sudaryta iš plastikinio pagrindo, su niša funkcionaliems elementams. Modelio ypatumas – nėra fiksuojančio mechanizmo ant rėmo. O tai reiškia, kad klasikinė Borner pjaustyklė, surinktoje būklėje, leidžia laisvai ištraukti darbinį įdėklą. Toks sprendimas yra geras įgudusioms rankoms, tačiau naujokams tai kiek neįprasta.
Iš išorės šią modifikaciją galima atskirti pagal tai, kad nėra specialios rankenėlės ant plastikinio rėmo. Taip pat, palyginus su kitais įrankiais, Borner pjaustyklės yra žymiai mažesnių gabaritų – tai labai matosi ant „staklių“ pagrindo.

Tarka Borner
Tarka Borner

Tarka Borner Modelis „Optima“

Ši modifikacija gali būti vertinama, kaip pereinamoji, iš mėgėjiškos, į profesionalios paskirties daržovių pjaustyklę. Pagrindinis jos skiriamasis bruožas – turi pastiprintą apatinės platformos dalį. Tai leidžia apdoroti įvairesnį vaisių ir daržovių asortimentą. Pagal funkcionalumą, Optima atatinka klasikiniam variantui. Pavyzdžiui, jei reikalinga tarka sūriui, tai vartotojas gali pasinaudoti ir ilgais peiliais, ir įdėklu, kuris formuoja kubelius. Kas liečia daržoves, tai įrenginys gali dirbti ir kaip pjaustyklė salotoms, ir kaip bulvių ar agurkų skustuvas. Kaip papildomas aksesuaras, pridedamas ir spiralinis peiliukas, kuris gali figūriškai supjaustyti daržovę šventiniam stalui. Tai patobulinta pjaustyklė, kurioje pats pjaustymas vyksta banguotose grotelėse.

Tarka Borner „Profi“ modelis

Tai profesionaliems kulinarams skirtas modelis, kuris turi būti daugiafunkcinis, patikimas, ir praktiškas, naudojant kasdien. Pagrindinis jos išskirtinis bruožas – plieninis korpusas, kas garantuoja ypatingą tvirtumą ir ilgą tarnavimo laiką. Taip pat „profi“ komplektuojama su įdėklu – akle, prieš pagrindinį peilį. Darbinis procesas leidžia formuoti kaip tradicines, taip ir originalias pjaustymo formas. Įvairių formų pjaustymas jau yra ir baziniame modelyje, bet „Profi“ įdiegti ir ergonominiai privalumai. Įkomplektuoti įvairūs laikikliai ir aklės, garantuoja žymiai saugesnį ir greitesnį darbą.

Atsiliepimai apie Borner tarkas – pjaustykles

Daugelis vartotojų greitai įpranta prie privalumų. Kai kurie pabrėžia daugiafunkcionalumą, kurio dėka įmanoma išgauti įvairiausias daržovių ir vaisių pjaustymo formas: tašeliai, žiedeliai, spiralės, šiaudeliai… Prie to giriamas ir Borner patikimumas, nepriklausomai, kokios versijos ji bebūtų. Ir plastikiniai, ir plieniniai įrankiai demonstruoja savo ilgaamžiškumą ir stabilumą. Taip pat daugelis šeimininkių negaili pagyrų ir dėl išvaizdos bei estetikos. Dabar modeliai gaminami keliyų spalvų, tarp kurių oranžinė ir balta. O kombinacijoje su nerūdijančiu plienu, plastikas tampa labai patrauklus ir puikiai papildo virtuvės interjerą.

Pabaigai

Aukštesnių technologijų diegimas virtuvinės technikos gamyboje, nepalieka šansų elementariems rankiniams prietaisams. Atrodytų, kad šiame fone ir tradicinės daržovių pjaustyklės, turėtų nueiti į praeitį. Ir tai jau po truputį vyksta, nes šiuolaikinės versijos daugiafunkciniai virtuvės kombainai, kuo toliau, tuo daugiau komplektuojami su įvairių formų peiliukais, grotelėmis ir tarkomis. Tačiau, klasikinė tarka sūriui, daržovėms ir kitiems produktams, tvirtai laikosi rinkoje, dėl savo paprastumo naudojime. Jokia šeimininkė nejungs virtuvinio kombaino, jei reikia įdomiau paruošti pusryčius ar pietums suraikyti agurką su pomidoru. Juolab, kad firma Borner gamina be galo patikimas ir patogias pjaustykles. Matome vieną trūkumą – aukštoka kaina. Tačiau, palyginus kokybę ir patikimumą Borner su kitais analogais, pastebėsime, kad ši kaina tikrai atsiperka.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *