Virtuvės interjeras. Mokomės teisingai suderinti spalvas

Begalinė spalvų įvairovė, siūloma dizainerių, forminant virtuvės ir ne tik, interjerą, egzistuoja šiais laikais. Bet visus tuos variantus galima suskirstyti į keturias grupes: monochromines schemas, kontrastines, trispalves ir mišrias.
Panagrinėkime detaliau kiekvieną iš jų.

1. Monochrominės virtuvės

Monochrominės virtuvės
Monochrominės virtuvės

Tokios schemos dar vadinamos vienspalvėmis, bet pridedant pasirinktos spalvos kelis atspalvius. Nuo panaudojamų atspalvių kiekio, priklausys galutinis rezultatas. Toks interjero suforminimas, kaip taisyklė, suteikia ramumą ir dvasinę pusiausvyrą. Teisingai sukombinavus atspalvius, galima pasiekti geresnį efektą, nei panaudojus daugiaspalvę gamą. Įvairumui, leidžiama pridėti balto arba sidabrinio atspalvių.

Virtuvės interjeras – Spalvų derinimas

Virtuvės spalvos
Virtuvės spalvos

Kad aprašyto interjero stilius neatrodytų nykus, galima pritaikyti kai kurias gudrybes:
– Atiduokite prioritetą kažkokiai vienai spalvai ir parinkite prie jos 3 atspalvius. Vieną jų paskirkite vedančiojo vaidmeniui, o du kiti, tebūnie pagalbiniais, kurie puikiai papildys pagrindinę spalvą;
– Įdėkite virtuvės interjerui skirtingų faktūrų medžiagas, pavyzdžiui, reljefinius ir lygius tapetus, matines grindų plyteles;
– Papildykite ryškiais spalviniais akcentais. Vienas stambus, išsiskiriantis daiktas, gali paįvairinti monochroninį interjerą.

Virtuvės spalvos
Virtuvės spalvos

2. Gretimos spalvos

Virtuvės spalvos
Virtuvės spalvos

Tokiam forminimo variantui už pagrindą imamos dvi ar kelios spalvos, kurios išdėstomos šalia spalvinio rato. Pavyzdžiui, raudona ir oranžinė, mėlyna ir žydra. Viena iš jų naudojama kaip vyraujanti, o kita pritaikoma, kaip akcentas.

Virtuvės spalvos
Virtuvės spalvos

3. Kontrastinės spalvos

Virtuvės kontrastinės spalvos
Virtuvės spalvos

Tokia schema pasireiškia priešingų, pagal spalvinę gamą, spalvų išdėstymu; pavyzdžiui, raudona ir žalia. Tokie virtuvės interjerai sudaro įspūdį, tačiau greit atsibosta. Todėl, forminant tokį interjerą, reikia apsiriboti tik kontrastingomis detalėmis, kurias, esant reikalui, būtų nesudėtinga pakeisti.

Virtuvės spalvos
irtuvės kontrastinės spalvos

4. Trispalvė virtuvė

Trispalvė virtuvė
Virtuvės spalvos

Šiame variante naudoja spalvų triadą, esančią vienodais viena nuo kitos atstumais, tame pačiame spalviniame rate. Toks sprendimas atrodo efektingai, bet geriau padaryti akcentą viename iš atspalvių, o kitus panaudoti ribotais kiekiais.

Virtuvės spalvos
Trispalvė virtuvė
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *