Begalinė spalvų įvairovė, siūloma dizainerių, forminant virtuvės ir ne tik, interjerą, egzistuoja šiais laikais. Bet visus tuos variantus galima suskirstyti į keturias grupes: monochromines schemas, kontrastines, trispalves ir mišrias.
Panagrinėkime detaliau kiekvieną iš jų.
1. Monochrominės virtuvės
Tokios schemos dar vadinamos vienspalvėmis, bet pridedant pasirinktos spalvos kelis atspalvius. Nuo panaudojamų atspalvių kiekio, priklausys galutinis rezultatas. Toks interjero suforminimas, kaip taisyklė, suteikia ramumą ir dvasinę pusiausvyrą. Teisingai sukombinavus atspalvius, galima pasiekti geresnį efektą, nei panaudojus daugiaspalvę gamą. Įvairumui, leidžiama pridėti balto arba sidabrinio atspalvių.
Virtuvės interjeras – Spalvų derinimas
Kad aprašyto interjero stilius neatrodytų nykus, galima pritaikyti kai kurias gudrybes:
– Atiduokite prioritetą kažkokiai vienai spalvai ir parinkite prie jos 3 atspalvius. Vieną jų paskirkite vedančiojo vaidmeniui, o du kiti, tebūnie pagalbiniais, kurie puikiai papildys pagrindinę spalvą;
– Įdėkite virtuvės interjerui skirtingų faktūrų medžiagas, pavyzdžiui, reljefinius ir lygius tapetus, matines grindų plyteles;
– Papildykite ryškiais spalviniais akcentais. Vienas stambus, išsiskiriantis daiktas, gali paįvairinti monochroninį interjerą.
2. Gretimos spalvos
Tokiam forminimo variantui už pagrindą imamos dvi ar kelios spalvos, kurios išdėstomos šalia spalvinio rato. Pavyzdžiui, raudona ir oranžinė, mėlyna ir žydra. Viena iš jų naudojama kaip vyraujanti, o kita pritaikoma, kaip akcentas.
3. Kontrastinės spalvos
Tokia schema pasireiškia priešingų, pagal spalvinę gamą, spalvų išdėstymu; pavyzdžiui, raudona ir žalia. Tokie virtuvės interjerai sudaro įspūdį, tačiau greit atsibosta. Todėl, forminant tokį interjerą, reikia apsiriboti tik kontrastingomis detalėmis, kurias, esant reikalui, būtų nesudėtinga pakeisti.
4. Trispalvė virtuvė
Šiame variante naudoja spalvų triadą, esančią vienodais viena nuo kitos atstumais, tame pačiame spalviniame rate. Toks sprendimas atrodo efektingai, bet geriau padaryti akcentą viename iš atspalvių, o kitus panaudoti ribotais kiekiais.
Share the post "Virtuvės interjeras. Mokomės teisingai suderinti spalvas"