Kokius tapetus rinktis virtuvei?

Virtuvė – tai ne tik vieta, kur gaminami maisto patiekalai, bet ir vieta, kur visa šeima tuos patiekalus valgo. Kad sudaryti šioje patalpoje jaukią ir komfortišką aplinką, reikia pasirūpinti tinkamais tapetais.
Žinoma, daugelis renkasi plyteles, bet jos negalės suteikti tiek jaukumo ir šilumos, kaip tinkamai pasirinkti tapetai. Bet tai jokiais būdais nereiškia, kad plyteles galime „nurašyti“. Jomis apklijuokime kriauklės, indaplovės, darbastalio zonų sieną, o visam kitam – geriau tiks tapetai. Kaip padaryti tinkamą pasirinkimą ir kokias tapetų savybes reikia žinoti?

Kokie tapetai geriau tinka virtuvei?

Svarbiausia – turėti omeny kai kurias patalpos savybes. Virtuvėje dažniau, nei bet kurioje patalpoje naudojamos valymo ir plovimo priemonės. Čia aukštesnė drėgmė ir dažnai būna aukšta temperatūra. Tai reiškia, kad įprasti, popieriniai tapetai, čia netiks, nes jie bijo drėgmės.

tapetus virtuvei pasirinkti
Kokius tapetus pasirinkti

Pirkti reikia plaunamus, skirtus virtuvei, vinilinius tapetus. Jie tvirtesni ir padengti tam tikromis medžiagomis, neleidžiančiomis įsiveisti pelėsiui ir grybeliui. Jie ganėtinai tankios struktūros, juos galima plauti.
Stiklo pluošto tapetai. Tokie tapetai puikiai uždengia sienos nelygumus ir įtrūkimus. Juos galima specialiais dažais perdažyti. Tokie tapetai ilgai tarnauja ir juos galima drąsiai plauti.
Šilkografija – tapetai, kurių gamybai panaudojami šilkiniai siūlai. Jie neišblunka nuo saulės ir labai ilgas tarnavimo laikas. Taip pat, neblogas pasirinkimas – tapetai iš natūralių medžiagų: bambukas, linas, medvilnė.

Dizainas, spalva ir tapetų eksploatacinės savybės

Dabar reikia apsispręsti dėl tapetų spalvinės gamos. Renkantis tapetų spalvas, orientuojamasi į sekančius ypatumus:

  • Reikia atminti, kad stambūs piešiniai ant tapetų, vizualiai mažina virtuvės erdvę;
  • Smulkūs piešinukai – atvirkščiai; tai yra – sudaro erdvumo efektą virtuvėje;
  • Geometrinių formų vaizdavimas.

Kas liečia virtuvinių tapetų spalvas – jos turi džiuginti akį ir neiššaukti nemalonių pojūčių. Raudoni atspalviai ne tik, kad iššaukia agresiją, bet ir skatina apetitą. Jei virtuvė šiaurės pusėje – tai geriau tiks šiltieji tonai. Šviesi sienų aplinka – vizualiai padidins mažos virtuvės erdvę.
Geresniu variantu, skaitomi kombinuotieji spalvų deriniai. Paprastai – naudojamas paprastas raštas ar vieno atspalvio tapetai.
Labai svarbu išsiaiškinti tapetų markiruotę. Įsitikinkite, kad ant etiketės būtų trijų bangelių ženklas (tinkami drėgnam valymui). Liepsnos liežuvėlio simbolis – reiškia atsparumą aukštai temperatūrai ir ugniai.
4 būdai, kaip vizualiai padidinti mažos virtuvės erdvę
Renkantis virtuvės spalvą, verta pasirinkti …

Grindys virtuvėje: kokios geriausios?
Grindys virtuvėje Pagal skonį ir spalvą…Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *