Kokia spalva nudažyti virtuvę

Kaip pasirinkti spalvas virtuvei
Kokią spalvą rinktis virtuvės interjerui
Virtuvės spalvos
Sienų dažymas
Virtuvės dizaino tendencijos
Spalvos interjere

Mūsų namai – mūsų tvirtovė. Namuose turime jaustis saugūs, mums turi būti jauku, ramu ir komfortabilu. Būtent todėl, prieš atliekant tokios svarbios patalpos remontą, kaip virtuvė, reikia apsispręsti, kiek laiko joje praleidžiate. Psichologai įrodė, kad kiekviena spalva veikia organizmą ypatingai. Todėl virtuvės spalvinei gamai, būtina skirti ypatingą dėmesį.

Kokią reikšmę žmogaus nuotaikai ir savijautai, turi spalvos?

Spalvos žmogaus gyvenime
Spalvos žmogaus gyvenime

Prieš pradedant remontą, reikia paklausti savęs: „kokia spalva nudažyti virtuvę?“. Pavyzdžiui, raudona spalva, veikia žmogaus nervinę sistemą dirginančiai, pagyvina visas organizmo funkcijas. Pasirinkus raudoną virtuvės foną, reikia atminti, kad raudona spalva skatina apetitą. Turint omeny tai, kad šiais laikais dominuoja lieknėjimo tendencijos, jaunoms merginoms raudonas virtuvės fonas gali būti žalingas; taip pat raudona spalva nerekomenduotina hipertonikams ir žmonėms, turintiems psichikos nukrypimų.

Oranžinė spalva taip pat labai ryški, graži ir sodri. Jei jūs svarstote, kokia spalva dažyti virtuvę, turėkite omeny, kad oranžinė, minkštesnė ir švelnesnė už raudoną. Žmogus, žiūrint iš psichologinio taško, palankiai priima šį toną: jis pakelia nuotaiką, stabilizuoja savijautą. Įrodyta, kad oranžinė spalva pagerina virškinimo sistemos veiklą.

Geltona spalva gana pozityviai veikia žmogaus organizmą; ji nevargina regėjimo, gerai veikia žmogaus nuotaiką. Ryte tokia spalva bus labai palanki; ji priduos budrumo organizmui, išvaikys miego likučius. Susitikus ryte su tokiu spalviniu tonu, žmogus praves dieną su pakilia nuotaika; juk geltona spalva – saulės simbolis.
Svarstant dėl virtuvės spalvinio tono pasirinkimo, jums gali ateiti į galvą mintis dėl žalių atspalvių. Galite būti tikras – žalia spalva neša ramybę ir sveikatingumą. Žalia spalva sugeba atpalaiduoti žmogų, nuraminti jį, bet, tuo pačiu – pakelia darbingumą. Veikia ji ir į arterinį kraujo spaudimą; jis tampa lygesniu ir stabilesniu. Tokiu atveju, žalias tonas turi viršenybę prieš kitus.

Spalvinės gamos pasirinkimas pagal pasaulio šalis

Spalvinės gamos pasirinkimas
Interjero spalvų parinkimas

Egzistuoja tam tikros profesinės paslaptys ir taisyklės, padėsiančios rasti atsakymą į šį klausimą. Viena iš labiausiai paplitusių rekomendacijų – spalvos pasirinkimas pagal pasaulio šalis. Čia egzistuoja keli pagrindiniai principai.
Jei virtuvės langai išeina į pietinę pusę, tai patalpą verta dažyti šaltosiomis spalvomis. Prie tokių priskiriamos žydra, šviesiai mėlyna, violetinė ir blankiai purpurinė. Jei langai „žiūri“ į šiaurę, tai patalpas reiktų dažyti šiltais tonais: oranžinė, auksinė, raudona, rožinė spalvos ir jų atspalviai.

Vizualinis erdvės praplatinimas spalvų pagalba

Vizualinis erdvės praplatinimas
Kaip vizualiai padidinti erdvę

Spalvos daro stebuklingus dalykus; jos gali vizualiai praplėsti erdvę, gali ir ir susiaurinti, padarant ją pilka ir tamsia. Verta prisiminti – jei virtuvė neišsiskiria savo dydžiu, tai ryškūs ir sodrūs tonai čia ne itin tiks. Jie dar labiau vizualiai sumažins erdvę. ištaisyti padėtį galės minkšti pasteliniai tonai, neutralios spalvos ir šilti atspalviai.

Jei, vis dėl to norisi kažko ryškesnio, gyvybingesnio, tai„pagalbos“ reikia kreiptis į aksesuarus ir kai kuriuos kitus akcentus. Jie labai skoningai gali pagyvinti virtuvės erdvę, nesumažindami jos. Jei virtuvė didelė ir sujungta su valgomuoju, tada galima įjungti ryškių spalvų, kurių pagalba lengviau būtų išskirti patalpų zonų funkcionalumą. Jei erdvė siaura ir ilga, tada geriau nudažyti ją kremine, balta ar smėlio spalva. Rėkiančių ir efektyvių reiškinių mėgėjams galima patarti ryškiai nudažyti tik vieną sieną, prie kurios sustatomi baldai. Jei erdvė pakankamai didelė, tai geriau nenaudoti baltų ir šaltų tonų.

Virtuvės spalvų pasirinkimo eiliškumas

Virtuvės spalvų pasirinkimas
Spalvų derinimas

Niekad neskubėkite rinktis virtuvės spalvų. Visada prisilaikykite veiksmų eiliškumo: prieš spalvinių variantų analizę, pasirinkite apiforminimo stilių. Mėgiamiausi dizainerių variantai: retro, kantri, anglų stilius, ispaniškasis stilius, skandinaviškasis, šiuolaikinis… Kiekvienas variantas turi savas interjero forminimo taisykles ir tradicijas. Galimai, teks spręsti klausimą dėl sienų spalvos, atsižvelgiant į pasirinkto stiliaus tendencijas. Pamąstykite, kokia spalva jums aplamai, labiausiai patinka. Jei pagal pasirinktą interjero stilių ši spalva bus netinkama, tada pasistenkite pasirinkti kelis aksesuarus, kurie jums tą mėgstamą spalvą suteiktų. Tai gali būti stalas, indai, kiti baldai, vazos ir pan. Verta išsirinkti tapetus ar dažus sienoms. Pasirinkus vienokią ar kitokią medžiagą, pridėkite pavyzdį prie sienos ir pabandykite įsivaizduoti būsimąjį virtuvės foną. Nepamirškite, kad tokį testą atlikti reikia skirtingais paros laikotarpiais. Dienos šviesa vienaip interpretuos bendrą vaizdą, o dirbtinis apšvietimas – kitaip. Čia reiks susirasti aukso viduriuką.

Virtuvės sienų spalvų pasirinkimas

spalvą virtuvės sienoms
Kokią spalvą pasirinkti virtuvės sienoms

Remiantis aukščiau aprašytais variantais, galima suprasti, kad stilių ir dizainų variantų egzistuoja didžiulė masė. Tik reikia atsirinkti atatinkamą spalvą, kuri tiktų jums ir atitiktų dizaino ir stiliaus reikalavimams. Jei stilius klasikinis – sienas pageidautina dažyti baltai, persikų spalva ar kreminiu atspalviu. Tokiu atveju, baldus geriau pasirinkti rudųjų tonų.
Sienų spalva taip pat priklauso nuo baldų. Jei baldai šviesių atspalvių ar balti, tai sienas galima nuspalvinti ryškiai žaliai, raudonai, geltonai ar bordo. Dažant sienas ryškiomis spalvomis, turėkite omeny, kad akcentas kris būtent į sienas. O baldai liks antrame plane. Žinoma, didelę reikšmę turi apšvietimas. Jei daug natūralios šviesos ir patalpos pačios savaime šviesios, tai geriausiai suteikti sienoms ryškius tonus. Jei kambaryje stokojama natūralaus apšvietimo, o pagrindiniai šviesos šaltiniai lempos bei šviestuvai – ryškūs tonai „perkraus“ erdvę.

Kokie spalviniai sprendimai nepageidautini virtuvėj

Kokie spalviniai sprendimai nepageidautini virtuvėj
Spalviniai sprendima

Dabar spalvų ir faktūrų pasirinkimas, be galo gausus, bet, vis dėl to, egzistuoja variantai, kurių pasirinkti negalima. Nepriklausomai nuo gabaritų, dizaino ar virtuvės padėties namų erdvėje, reikia vengti juodos ir kaštoninės sienų spalvų. Būtent šie du atspalviai daro virtuvę tamsia, niūria ir ankšta, bet kuriuo atveju. Sieninių tapetų, plytelių ar dažų spalvos daro įtaką ne tik nuotaikai, bet ir žmogaus apetitui. O tai reiškia – ir jo sveikatai. Štai dėl ko tamsios ir niūrios sienų spalvos, nerekomenduojamos virtuvėje. Tačiau, jei turite potraukį tokioms spalvoms, priderinkite kai kuriuos virtuvinius aksesuarus, būtent tokių spalvų.

Virtuvės lubų spalvos pasirinkimas

Virtuvės lubų spalvos pasirinkimas
Kaip pasirinkti lubų spalvą

Renkantis virtuvės stilių ir sienų spalvas, didelį dėmesį skirkite lubų spalvai. Lugios, baltos lubos jau kaip ir pabodęs variantas. Norisi kažko įdomesnio, įvairesnio. Ganėtinai populiarus tapo lubų variantas iš gipso kartono. Galima pasirinkti įvairias formas, apšvietimo variantus ir net spalvas. Be to, labai populiariomis tampa užtraukiamos lubos. Jos irgi gali būti įvairių spalvinių variantų. Šiuo atveju svarbus klausimas dėl to, kokia spalva nudažyti virtuvės lubas; o atsakymas nėra sudėtingas. Interjere atspalviai turi būti subalansuoti ir gerai derėti tarpusavyje. Lubos turi gerai derėti su sienomis ir baldais. Pavyzdžiui, graži smaragdo spalva ant lubų, turi būti paįvairinta sijų imitacija, kurių spalva derėtų prie baldų. Jei patalpa šalta, joje trūksta šilto, tai lubų spalva būtinai turi būti šiltų tonų. Tai galėtų būti garstyčios, eukalipto, persikų spalvos. Bet kurie žalios spalvos atspalviai puikiai dera prie geltonos ir oranžinės spalvų.

Kokias spalvas pasirinkti

virtuvės sienų spalvas
Virtuvės interjeras

Ir taip, mes turėjome užduotį, pasirinkti virtuvės sienų spalvas. Atsakymai į šiuos klausimus reikalauja daug fantazijos, minties skrydžio ir noro gerai ir sveikai jaustis artimoje, kasdienėje aplinkoje. Pasirinkti virtuvės sienų, lubų ir baldų spalvas, nėra taip paprasta, nes reikia atsižvelgti į tam tikras taisykles ir dėsningumus.
Gerai atrodytų variantai iš kelių atspalvių, tačiau tos pačios spalvinės grupės. Svarbu, kad jos „nesipjautų“ tarpusavyje ir teigiamai veiktų jūsų emocijas. O į pagalbą gali ateiti įvairūs leidiniai – tiek internetiniai, tiek spausdintiniai žurnalai.

4 būdai, kaip vizualiai padidinti mažos virtuvės erdvę
Renkantis virtuvės spalvą, verta pasirinkti …

Grindys virtuvėje: kokios geriausios?
Grindys virtuvėje Pagal skonį ir spalvą…

Kokius tapetus rinktis virtuvei?
Renkantis tapetų spalvas …
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *